Bir yük değişimi kullanmak, nakliye maliyetlerinizi en uygun seviyede tutmak ve işlerinizi büyütmek için çok verimli bir yöntem olabilir. Bir yük değişimi sisteminde şirketinizi kaydederken sürece tamamen yeni bir bakış açısıyla yaklaşırsınız; maliyet ve zaman tasarrufu yapma şansınızı arttırırsınız. Kaynaklarınızı, dünyanın her yerindeki şirketlere açarsınız.

Türkiye içerisinde her gün mevcut olan birden fazla yük ve araca erişim

Ücretsiz kayıt olun

Aynı zamanda, yük değişimi sistemine kayıt olan diğer şirketlerin sunduğu hizmetlerden de faydalanırsınız. Aynı sektörde birçok şirkete bağlanmış olursunuz; normalde erişim sağlayamayacağınız birçok firmayla ortaklık kurma şansını yakalarsınız. Hemen deneyin ve şimdi bir yük değişimi sistemine kaydolun!

Başta nakliye sektöründe uzmanlaşmış şirketler olmak üzere, birçok şirketin karşılaştığı sorun "ölü güzergahlardır." Kamyonları genellikle "eve" boş döner ve bu da şirkete büyük miktarda paraya ve zamana mal olur. Bir yük değişimini kullandığınızda "ölü güzergahı" "karlı güzergaha" dönüştürme fırsatı yakalarsınız. Kamyonunuzu bir yük değişimi sistemine ekleyin ve maliyetleri en uygun seviyede tutmak için ilan verin.

Taşıyıcılar ve yükleyiciler bir yük değişimi platformunda eşleştiklerinde "ölü güzergahın" ortadan kalkması tek fayda değildir; malların en iyi şekilde taşınması daha az atık anlamına gelir ve böylece sistem çevreye katkı sağlar.

Taşınacak mallar veya mevcut kamyonlar fark etmeksizin, şirketiniz için uygun teklifler aramak genellikle zaman alır. Bunu geleneksel olarak telefon yoluyla veya e-posta göndererek yapmak yerine, bir yük değişimi platformunda birkaç tıkla halledebilirsiniz. Şirketiniz için en iyi teklifleri filtreleri kullanarak bulun!

Online ortamda işbirliğine girmek beraberinde bazı riskleri de getirmektedir, özellikle konu ödemeler ve iş yapma şekli olduğunda. Bir yük değişimi genellikle, yükleyiciler, taşıyıcılar ve nakliye komisyoncuları için aracı bir platform görevi görür. Bu yüzden kullanıcılar bu işlemler sırasında dikkatli olmalıdırlar.

Bir yük değişimi platformunda herhangi bir ortaklık sürecine girmeden önce dikkat etmeniz ve kontrol etmeniz gereken unsurlar şöyle sıralanabilir:

  • Daima bir şirketin güvenilirliğini kontrol etmelisiniz. Bir kayıt tescili veya nakliye lisansı gibi belgeler sağlayan şirketler daha güvenilirdir;
  • Belgelerin güvenilirliğinden emin olsanız bile, VIES VAT numara onayı (AB'de faaliyet gösteren şirketler için) gibi bir platformda bilgileri doğrulamalısınız;
  • Birçok yük değişimi platformu derece onay sistemine sahiptir. Şirketler, daha önce iş yaptıkları kişilerden yorumlar almışlardır ve bunlar size yardımcı olabilir. Dereceleri, çalışmak isteyip istemeyeceğiniz şirketleri belirlemek için kullanabilirsiniz;

Bir yük değişimi sistemi yardımıyla iş yaparken karşılaşabileceğiniz en büyük riskler ödeme sorunları ve yük hırsızlığıdır. Bu tür sorunlardan kaçınmak için, çalışmak istediğiniz şirketin belgelerini kontrol ederek ve onlarla yaptığınız anlaşmanın koşullarını açık bir şekilde belirterek o şirketin güvenirliğinden emin olun.

Her türlü güvenlik önlemini almış olsanız da, bazı sorunların yaşanması durumunda bu sorunu yaratan şirketi yetkili organlara bildirmeniz gerekmektedir. Her AB ülkesindeki Tüketici Güvenliği kurumlarının iletişim bilgilerini görmek için buraya tıklayın..

Taşıyıcılar daima, yükleyicinin, yükler için bütün gerekli belgelere (yük kaynakları, satın alma evrakları) sahip olduğunu ve yükleyiciler de, taşıyıcının, malların nakliyesi için bütün gerekli evraklara ve taşıma lisansına sahip olduğunu ve geçerli bir sigorta poliçesinin mevcut olduğunu kontrol etmelidirler.